úterý 9. června 2015

Dětský den na muzejním dvoře 6. 6. 2015

Svou úlohu na dětském dni na muzejním dvoře zvládli mladí badatelé na výbornou! Celé čtyři hodiny v parném počasí na sluníčku ochotně předváděli fyzikální pokusy. A někteří mě mile překvapili, jak se ujali i na astronomickém stanovišti rozdávání úkolů dětem a dokonce i vyhodnocování testů. Všichni si zaslouží velkou pochvalu, je vidět, že jsme spolu za tento školní rok udělali kus práce JTaké za pomoc děkuji všem mým ochotným spolupracovníkům Tereze Pilíkové, Radkovi Kříčkovi, Monice Vlčkové a Honzovi Vicencovi.

Stanoviště kroužku čekají na své návštěvníky:












U stolů s fyzikálními pokusy bylo stále plno... Emotikona smile

Tomík předvádí padák

Julinka dohlíží na zdárné startování raket


Astronomické stanoviště vítá první návštěvníky

Zájemců o testování znalostí z astronomie bylo během odpoledne opravdu hodně 

Kubík předvádí pokusy se světlem a barvami

Dan a jeho pokusy s vodou

Stanoviště pro nejmenší bylo plné omalovánek a puzzlí především Sluníčka


Matěj dohlíží na tvorbu kráterů





 Kuba předvádí magnetismus


Stanoviště pro větší malíře a luštitele hádanek s astronomickou tématikou

Do luštění hádanek i plnění testů se často zapojovali rádi i rodiče 



Pozorování Slunce s jeho skvrnami hvězdářským dalekohledem bylo největší atrakcí našeho astronomického stanoviště


Přišla nás podpořit i paní vedoucí DDM-Divišova Martina Záhorová :)

Mezi návštěvníky jsme objevili několik talentovaných dětí s velkými znalostmi Vesmíru 

Dan a Anička našli svou úlohu v zadávání úkolů dětem i vyhodnocování testů

Anička v akci

Dan v akci

Neúnavný pokusný tým pod vedením neúnavné TerezyEmotikona smile









A dalekohled stále v hlavní roli Emotikona smile




Část našeho astronomicko-pokusného týmu Emotikona wink Ostatní jsou v pilné práci... 

















čtvrtek 4. června 2015

Pozvánka na Dětský den 6. 6. 2015


Závěrečná "zkouška" pro malé badatele :) - na Dětském dni na muzejním dvoře 6.6.2015 předvedou ostatním dětem, co se během tohoto školního roku naučili - vedle astronomického programu především fyzikální pokusy. Těším se, že si den společně pěkně užijeme a tímto se pro letošek rozloučíme :)


úterý 2. června 2015

Loučení v DDM 28. 5. 2015

Rok utekl jako nic a je tu loučení. Než začne sláva, je třeba ukázat, co si kdo vůbec zapamatoval :) U prvního lehčího astronomického testíku bylo ještě veselo, u druhého těžšího nastalo vzácné ticho :D Ale nakonec mě "moje malé Plejády", jak jsem si už zvykla jim říkat :), moc potěšily, že ač bylo přes rok někdy divoko, přesto jim v těch hlavinkách hodně uvízlo :) Ještě ale malé badatele čeká velká praktická zkouška, předvést své znalosti a umění ostatním dětem v rámci dětského dne na muzejním dvoře 6. 6.!


Po přípitku Matějovým dobrým pitím jsme se pustili do práce...


U lehčího testíku bylo ještě veselo...


... u druhého těžšího už je vidět plné soustředění Emotikona wink



Kubík mě dojal krásnou kytičkou...


... a všechny nás potěšil vynikající čokoládovou buchtou Emotikona smile




A po práci zasloužená legrace Emotikona grin


Jsme správná parta Emotikona smile Škoda že dnes pro školní povinnosti a nemoc se nemohli dostavit všichni.