sobota 14. května 2016

*Vesmír v nás* na skautské zahradě v Želenicích 14. 5. 2016

Po dlouhé době jsem se mohla setkat se "svými" dětmi :) Měli jsme hodně práce připravit naši prezentaci na akci Mladé Labe, která se bude konat pod zámkem příští sobotu. A také s blížícím se koncem našeho kroužku prošly děti konkurzem na kosmonauta. Úkoly byly těžké, ale všichni prokázali výborné znalosti!














středa 11. května 2016

Výroba modelu Sluneční soustavy

Začátek vyrábění modelu Sluneční soustavy 14. 1. 2016










A hotové dílo.... :) - duben 2016:

Merkur, Venuše, Země, Mars (od Terezy jsem se ale dozvěděla, že je to jen prý jiná verze Venuše, příště najdu i Mars :))


Jupiter

Saturn

Uran

Neptun

Pluto


A celá Sluneční soustava v plné kráse...



úterý 5. dubna 2016

Malý Messierův maraton Moravská Třebová 2.- 3. 4. 2016

Daleká cesta na Moravu s mnoha přestupy byla dobrodružná a nálada byla výborná :)


 Konečně v cíli - Moravská Třebová!



Cestou nás zlákal krásný renesanční zámek, kde se zrovna konalo zahájení zámecké sezóny v dobovém stylu. Hlavně renesanční hudba a sluníčko nás příjemně naladily a rozhodly jsme se navštívit zdejší vyhlášenou Alchymistickou laboratoř! 





Mladí astronomové se nezalekli ani Golema! A předvedli i astrologické znalosti, které vyrazily panu alchymistovi dech :DEmotikona grin



Alchymistické pokusy ve věži, to bylo to pravé pro mladé badatele. A tak zasypávali pana alchymistu mnoha všetečnými dotazy ;)





A pak už jsme se ubytovali v pěkném Domě dětí a mládeže a společně s místními dětmi zahájili Malý Messierův maraton! 




 A konečně tam, kam jsme se nejvíc těšili - na hvězdárně



 Startovací foto malého Messierova maratonu a pak už astro soutěže a pozorování!



Příprava našeho dalekohledu... s šikovným pomocníkem jde všechno lépe ;)




Naši astronomové Kuba a Vojta v akci!


Hodně jsme se přiučili, s každým pozorováním se polehoučku zdokonalujeme :)

 Zajímavé astro soutěže pod vedením té nejpovolanější, astronomky Věry Bartákové


 Na otevřené pozorovatelně hvězdárny mají větší kousek :D


Ubytování v DDM bylo moc příjemné a za milé přijetí děkujeme astronomce Dáje - Dagmar Jarošové -http://www.hvezdarna-mt.cz/





Loučení...




Před odjezdem jsme se ještě rozloučili s krásným zámkem a jeho zahradami...


Emotikona smileEmotikona smile